KeUi Toiminnanjohtaja valittu

11.8.2022

Iloisia uutisia ūüė䬆

Julia Laijoki on aloittanut Keravan Uimarit ry toiminnanjohtajana elokuun alusta 2022.

Keravalaisella Julialla on uintitaustaa nuoruudestaan. Nykyisellään Julia on tuttu näky Keravan uimahallilla. Hän harrastaa uintia Keravan Masters ryhmässä sekä on toiminut Masters ryhmän yhteyshenkilönä. Tämän lisäksi hän on toiminut ohjaajana alkeisuinti sekä vesiralli ryhmille menneen vuoden aikana.

Toiminnanjohtajana Julia tulee olemaan ensisijainen yhteyshenkilö kurssilaisten vanhemmille, uimareille, johtokunnalle sekä seuran muille sidosryhmille. Julian vastuulla on seuran hallintoon ja kehitykseen liittyvä asiat. Lisäksi kurssitoiminnan johtaminen, viestintä sekä jäsenpalvelut.

Päivätyökseen Julia toimii myyntijohtajana telealan yrityksessä Helsingissä.

Johtokunnassa olemme vaikuttuneita Julian innosta ja tavasta ottaa uutta rooliaan vastaan. Hänestä huokuu intohimo urheiluun sekä urheilutoimintaan.